İddaa Sistem

İddaa Sistem

İddaa severler için güvenli bir liman olan iddaa sistem ilk bakışta karışık görünmekte. Temelde mantık tahmin ettiğiniz maçlar gelmese bile kazanabileceğiniz bir oyun türüdür. Online bahis sitelerinde sistem oynayabilirsiniz. İddaa üzerinde de sistem oyun türü ilk çıktığı zamanlardan beri var. Bu oyun türünde birden fazla kolon oynandığı için minimum ve maksimum oranlarında kazanma oranınız değişmekte. Toplam oynanan maçın yanında kaç tanesini tahmin ettiğinize göre işler değişmekte. Karmaşık ve zor gözükse de yüksek oranlı kuponlarda can simidi görevi gören sistem bir kez alıştınız mı bırakamayacağınız bir özellik. Peki kazanç oranı ve kazanma ihtimali daha yüksek olan bu sistem nedir nasıl oynanır birlikte bakalım.

İddaa Sistem

İddaa Sistem Nasıl Çalışır?

İlk olarak yapmanız gereken oynayacağınız maç sayısını belirlemek. Kuponunuzun bedeli maç sayısına göre belirlenmekte. Buna bağlı olarak kazanç oranınız da yine oynadığınız maç sayısına göre değişiklik gösterecektir. Oynayacağınız maç sayısını belirledikten sonra sırada yapmanız gereken sistem kolonunda yer alan rakamlardan birini seçmek. Kupon bedeli hesaplamasında sistem içinde oluşan kolon sayısı hesaplanır. Her bir kolon ayrı ayrı kazanç sağlayabileceğiniz kuponlar olduğu için burada sistem rakamını seçerken dikkat etmek gerekiyor. Bunu bir örnekle anlatalım. Mesela 6 maçlık bir kupon oynayacaksınız ve sistem 4 yazacaksınız. Burada sistem şemasına baktığınızda 6 maçın 4’lü sisteminde 15 kolon oluştuğunu görebilirsiniz. 15 kolon oluştuğu için ve bunların hepsi ayrı kuponlar sayıldığı için 15x kupon bedeli ödemesi yapmanız gerekmekte.

banner

Kazanacağınız Parayı Hesaplama

Sistem konusunda net anlaşılamayan konulardan biri de ne kadar kazanılacağı. Kuponun altında gördüğünüz tahmini kazanç için tüm maçların tutması gerekir. Örneğin sistem 3 oynadığınız 5 maçlık kuponda yalnızca 3 maç tutarsa hesaplamak için yalnızca bu 3 oranı çarpmanız gerek. 4 maç tuttuğunda ne oluyor bir de ona bakalım: Kaybeden maçı tamamen devre dışı bırakıyoruz ve bu 4 tutan maçtan olabilecek bütün 3’lü kuponları yazıyoruz. Çünkü sistem 3’ü işaretlemiştik. Misli değeriyle kuponları çarpıp her kuponun kazancını topluyoruz. Çünkü aslında elinizde 4 farklı kupon var. İddaa Hazır Kuponlar üzerinden de iddaa sistem oynamanız mümkün.